Me oleme ettevõtte BLASTVENT ametlik esindaja. Pakume oma tellijatele tootevalikut ja tehnilist konsultatsiooni.
Kui tekib vajadus puhastada erinevaid metallkonstruktsioone või teisi tooteid statsionaarsetes (tehase) tingimustes, siis on kõige mõistlikum ja majanduslikult otstarbekam lahendus kasutada selleks haavelduskambrit.
Me valmistame haavelduskambri kas kasutades tellijal juba olemasolevat ruumi (seda veidi seesmiselt moderniseerides) või ehitame kiiresti paigaldatava ruumi, kasutades sandvich-paneele. Kambri mõõtmed määratakse, lähtudes puhastatava toote maksimaalsetest mõõtmetest, see varustatakse vajaliku koguse liivapritsiseadmetega (arvestades, et saaks tagatud nõutav tootlikkus ja järgitud töökaitse eeskirju) ja spetsiaalse ventilatsiooniga, kus on tolmu koguv filter.
Töökindluse, pika tööea ja ohutuse tagamiseks on väga oluline haavlikamber seestpoolt õigesti seadistada. Sealjuures tuleb kindlasti järgida operaatori tööohutusnorme ja keskkonnakaitsenõudeid.
Haavelduskambri üldvaade koos seadmete põhikomponentidega automaatkogumise ja töödeldud terashaavlite regenereerimisega on antud allpool joonisel.
Antud toodete ettevalmistamise ja kaitsmise tehnoloogia seisneb pinna liivapritsitöötluses koos abrasiivaine järgneva kokku kogumise ja regenereerimise protsessiga. Kogu tootmisperioodi jooksul säilitatakse kindlad keskkonnatingimused.
Haavelduskambri seinad ja lagi
Seinad ja lagi peavad haavlikambril olema valmistatud sandvich-paneelidest ja kaitstud abrasiivaine toimel kulumise eest riputatava kulumiskindla materjaliga, mis absorbeerib lendava abrasiivaine kineetilise energia. Lagi on kulumise ja hõõrdumise vastu kaetud plekklehtedega.
Haavelduskambri väravad
Väravad paigaldatakse haavlikambri otstesse, need on valmistatud kulumiskindlast materjalist ja tagavad kambri piisava hermeetilisuse liivapritsitööde teostamisel. Väravad kujutavad endast voldikkonstruktsiooni, mis koosneb PVC kattega tugevast kangast, komplekteerimisühikutest, terasdetailidest ja alumiiniumprofiilist. Väravaid avatakse-suletakse (volditakse kokku ja lahti) käsitsi.
Pakutavad väravad on spetsiaalselt projekteeritud tööks rasketes tingimustes (suur niiskus, madal temperatuur, suur tuulekoormus, palju tolmu) ja on võrdlemisi suured. Kui väravad on avatud või poolavatud, siis lõpetavad liivapritsimasinad automaatselt oma töö. Haavlikambri uste ja väravate sisepind on haavlite otsese toime ja rikošeti eest kaitstud spetsiaalse kardinaga, mis on tõmmatud piki siseperimeetrit. Paigaldatava kardina materjal kujutab endast kulumiskindlat kangast, mis peab vastu küllaltki pikka aega.
Haavelduskambri valgustus
Valgustus haavlikambris saavutatakse niisuguse valgustite komplekti abil, mis on tolmu eest kaitstud ja kulumiskindlad. Valgustite võimsus tagab piisava valgustuse liivapritsitööde teostamiseks kambri töötsoonis. Valgustid on teraskorpusega, värvitud pulbervärviga ja paigaldatud difuussete nikeldatud reflektorite sisse. Vahtkummist tihend, mis on paigaldatud kontuuri mööda korpuse ja kaane vahele, ei lase abrasiivainel ega tolmul valgusti sisse tungida. Lambi kulumiskindel kuppel on tehtud polükarbonaadist ja selle saab hõlpsasti 1-2 minuti jooksul uue vastu vahetada.
Valgusti kinnitatakse kandvale seinale ja/või laepaneelile. Valgussüsteem lülitab sisse avariiakud, mis suudavad toetada nelja lambiga valgustamist 10-15 minuti jooksul pärast elektritoite täielikku lõppemist või elektrilise peatoite avariilist välja lülitamist. Valgustite võimsus tagab piisava valgustuse liivapritsitööde teostamiseks kambri töötsoonis.
Haavelduskambri küljeseina juurde monteeritakse põrandasse põrandalehter FF, millesse kraabitsatega põranda süsteemiga kogutakse töödeldud abrasiivsegu. Põrandalehtris on spetsiaalne võrk, mis peab kinni liivapritsiga töötlemise käigus töösegusse sattunud suurte mõõtmetega prahi.
Allosas on põrandalehtril väljund, mis on ühendatud abrasiivainete transpordisüsteemiga. Abrasiivainete transpordisüsteemi abil (vaakum COMPLEXA-V või mehhaaniline MECHTRANS) tõuseb töösegu abrasiivaine separatsiooniblokki ASU, kus abrasiivainest eraldatakse praht ja tolm. Alles jäänud puhastatud abrasiivaine liigub isevooluteed läbi kogumispunkri (vaakum VSH või mehhaaniline MSH) liivapritsiaparaatidesse. Separatsiooniblokist imetakse eemaldatud tolm õhujuhtimissüsteemi kaudu filterblokki õhupuhastussüsteemis FILTAIR, kus jääb filtritesse pidama. Filtrid puhastatakse suruõhuga. Filterblokil on koonusekujuline põhi, kuhu koguneb eraldatud tolm, mis läheb sealt utiliseerimiskottidesse.
Haavelduskambri ventilatsioon
Suletud tüüpi ventilatsioonikamber luuakse keskrõhu tsentrifugaalventilaatoriga CF. Tolmune õhk imetakse ventilaatori abil kambrist välja. Tagasilöögiklapp takistab abrasiivaine rikošeti otsest sattumist õhukanalisse. Õhukanal on ühendatud filtrite blokiga. Ventilatsioonisüsteemi ventilaator on varustatud klapiga, mis võimaldab tagada haavlikambris madalama rõhu, see väldib tolmuleket töötsooni.
Kuna seadeldiste standardne komplekt ei ole vastavuses kõigi töövõtjate individuaalsete nõuetega, siis pakume moodulsüsteemi, mis avab lõputud võimalused komplekteerimiseks.
Vastavalt planeeritud abrasiivaine kogumise ja puhastamise süsteemi tulemusena kasvab tehtavate liivapritsitööde kvaliteet, samuti väheneb tolmu moodustumine töötsoonis, see oma korda suurendab liivapritsi tootlikkust.
Meie tehnilised spetsialistid valivad materjalid ja seadmed vastavalt Teie vajadustele, pakkuvad vajalikku tehnilist informatsiooni.
Telefon: +372 56654472. Email: juri.andrijevski@varvjaseadmed.ee