Õhupuhastajad – tööstuslikud süsteemid keevitussuitsu jaoks FILTAIR-WELD

Avaleht  /  Seadmed ja materjalid  /  Õhupuhastajad – tööstuslikud süsteemid keevitussuitsu jaoks FILTAIR-WELD

Värv ja Seadmed OÜ on ettevõtte Blastvent ametlik esindaja. Pakume oma tellijatele tootevalikut ja tehnilist konsultatsiooni.

 

Seeria FILTAIR-WELD tsentraalsed õhupuhastajad keevitussuitsu jaoks kujutavad endast tsentraalset pealevoolu-väljatõmbe filtreerivat ventilatsioonisüsteemi «PUSH-PULL», mis on ette nähtud keevitusaurude ja aerosoolide kogunemise vältimiseks ruumis, kus toimuvad keevitustööd.

 

Süsteemi tsentraalne filter võib puhastada õhku peene kuni keskmise dispersiooniga kuivast, kergesti eemaldatavast tolmust ja suitsust, mis eraldub keevitamise, metallilõikamise, metallitöötluse ja muude protsesside juures ja sisaldab kaalutuid kahjulikke osakesi suurusega kuni 0,3 mikronit.

 

Süsteem FILTAIR-WELD koosneb 5 baaselemendist:

 

 • Pealevoolu õhukanal, mis on varustatud spetsiaalsete võredega
 • Filterseade
 • Ventilaator
 • Väljatõmbe õhukanal
 • Juhtimispult koos sisse ehitatud programmeeritava mikrokontrolleriga

 

Süsteemi konfigureerimine sõltub keevituskohtade paiknemisest, tehnoloogilistest läbikäikudest, ruumi mõõtmetest ja keevitustsooni suitsu nõutavast lokalisatsioonist hoones. Süsteem FILTAIR-WELD võib olla nii U-kujuline kui koosneda paralleelsetest süsteemidest.

 

Filterseade kujutab endast kokkupandavat moodulkonstruktsiooni (maksimaalne soovitatav moodulite kogus on 4 tk):

 • Ühe mooduli tootlikkus – 5000 m3/h
 • Ühe mooduli võimsus – 7,5 kW

 

Suurim efektiivsus keevitussuitsu eemaldamisel keevitaja hingamistsoonist saavutatakse, kasutades kohalikke väljatõmbeseadmeid koos «PUSH-PULL» tüüpi retsirkulatsiooni ventilatsioonisüsteemiga.

 

Ventilatsioonisüsteemi tööd juhitakse läbi juhtimisbloki, mis monteeritakse liikumatule konstruktsioonile.

 

Filtreeriv ja ventileeriv süsteem projekteeritakse iga kord individuaalselt. Ventilatsioonisüsteemi paigaldamise komplekt sõltub projektist ja võib sisaldada kõike vajalikku selle montaažiks ja ekspluatatsiooni andmiseks.

 

Seeria FILTAIR-WELD õhupuhastussüsteeme keevitussuitsu jaoks hooldatakse ruumides kui retsirkulatsiooniskeemi lõppseadet, nii toimub see ka tööstusventilatsioonisüsteemis. Õhuvoo temperatuur ei või ületada +90 kraadi С. Puhastatav õhuvoog ei või sisaldada plahvatusohtlikke segusid.

 

Seeria FILTAIR-WELD-L lokaalsed õhupuhastajad – tööstuslikud süsteemid keevitussuitsu jaoks kujutavad endast kohalikku filtreeriva ventilatsiooni väljatõmbesüsteemi, mis on mõeldud keevitussuitsu ja aerosoolide kogunemise ennetamiseks ruumis, kus toimub keevitamine.

 

Süsteem võimaldab oluliselt suurendada tööpiirkonda, mida teenindab väljatõmbeseade, see aitab kaasa saaste eemaldamisele, mis eraldub statsionaarsetest ja mittestatsionaarsetest töökohtadest, soodustab töötamist väikesel alal toote all ja väga kõrge toote juures.

 

Pakutavad FILTAIR-WELD-L süsteemid koosnevad:

 

 • Konsool-pöördemehhanism 4,2 m ja 6 m
 • Paindlik väljatõmbeseadme käis 3 m või 4 m
 • Komplekt ühendavaid ventilatsioonikanaleid
 • Ventilaator
 • Juhtimisblokk

 

Konsool-pöördemehhanism koosneb montaaživäljakuga konsooltalast. Tala vabasse otsa monteeritakse kuullaagerühenduse abil väljatõmbeseade, mis liigub piirides 360° ja mida saab hõlpsasti millises iganes asendis fikseerida. Väljatõmbeseadmel on unikaalne paindlikkus ja maksimaalne tegevustsoon. Kõik väljatõmbeseadme modifikatsioonid võivad olla varustatud ka halogeenlambiga, mis on paigaldatud õhu vastuvõtulehtrisse.

 

FILTAIR-WELD-L-4,2 FILTAIR-WELD-L-6
Pöördkonsoolmehhanismi pikkus 4,2 m 6 m
Pöördkonsoolmehhanismi kaal 73 93
Väljatõmbelõdviku paindliku seadme pikkus 3 või 4 m
Väljatõmbelõdviku paindliku seadme materjal PVC materjal polüesterkanga kattega
Ühendavate ventilatsioonikanalite diameeter 160 mm 160 mm
Ühendavate ventilatsioonikanalite materjal Tsingitud terasPVC voolik alumiiniumfooliumkattega
Soovitatav õhukulu Max 2000 m3/tund Max 2000 m3/tund
Soovitatav maksimaalne negatiivne rõhk 3000 Pa 3000 Pa
Välislõdviku maksimaalne koormus 100 kg 60 kg
Soovitatav montaažikõrgus põrandapinnast 2,7-3 m 2,7-3 m
Ventilaator keskmise rõhuga, 1-3 faasi, 220 V

 

Lae alla FILTAIR-WELD tehniline dokumentatsioon (.pdf)

 

Meie tehnilised spetsialistid valivad materjalid ja seadmed vastavalt Teie vajadustele, pakkuvad vajalikku tehnilist informatsiooni.

 

Juri Andrijevski
Telefon: +372 56654472. Email: juri.andrijevski@varvjaseadmed.ee
Comments are closed.